Aktuality

Západní státy Evropské unie zavádí nová opatření, která mají zabránit levné pracovní síle z východu. Více informací si můžete přečíst v článku.

Zaměstnanci tuzemských firem mají po návratu z práce v zahraničí nárok na náhrady mzdy několikanásobně vyšší, než je jejich český plat. Bližší informace si můžete přečíst v článku.

Státní úřad inspekce práce (SÚIP) se v rámci mimořádných kontrol tentokrát zaměřil na oblast vysílání zaměstnanců z tzv. třetích států do ČR. Bližší informace si můžete přečíst v článku.

Technologická agentura České republiky (TAČR) zveřejnila harmonogram výzev pro rok 2018. Podrobný plán vyhlášení jednotlivých výzev můžete nalézt zde.

Česká vláda schválila zavedení víz pro investory mimo Evropskou unii s podmínkami, které samy o sobě vyvrací logiku celkového záměru. Bližší informace si můžete přečíst v článku.

Čeští vědci vyvinuli unikátní přenosný zdroj elektrické energie pro potřeby záchranářů, armády, policie a hasičů. Více informací si můžete přečíst v článku.

Od 10.7. do 31.12.2017 bude pro příjem žádostí otevřena druhá výzva programu Inovační vouchery v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). V rámci této výzvy mohou malé a střední podniky získat podporu 75 % ...

První česká družice

26. června 2017

Umístění první české družice na oběžnou dráhu lze bezpochyby považovat za vrchol českého výzkumu a vývoje. Více informací si můžete přečíst v článku.

Liberecký úspěch

14. června 2017

Další úspěch českého výzkumu a vývoje můžeme vidět na severu Čech. Liberečtí výzkumníci vyvinuli po roce spolupráce s tchajwanským výzkumným institutem speciální stroj na 3D tkaniny. Více info v článku.

Česká pobočka softwarové společnosti Infor se rozhodla pro nábor nových pracovníků. Jedná tak v návaznosti na globální poptávku po výrobních aplikacích. Sháňku po schopných vývojářích však posílila i iniciativa Ministerstva průmyslu a obchodu s ...