RESEA se stává Ježíškovým vnoučetem

9. prosince 2018  ·  Ing. Martin Bednář

V pátek 7. prosince jsme se oficiálně stali Ježíškovým vnoučetem. Tento projekt Českého rozhlasu se zaměřuje na pomoc starým lidem v domovech seniorů, kterým jednotlivci i firmy mohou plnit různá hmotná či zážitková přání. Myšlenka zapojit se do tohoto projektu v nás zrála poměrně dlouho, museli jsme si však ujednotit, jakou formou tak chceme učinit. Rozhodli jsme se zacílit na originální přání v okolí Brna, které je finančně či logisticky náročnější, a jeho plnění jednotlivcem by tak bylo složitější. Do oka nám padlo přání pana Bohuslava ze Slavkova u Brna, který chtěl mít možnost znovu si zahrát kulečník. Slovo dalo slovo a ve středu 5.prosince byl kulečník odeslán z Karlových Varů.

Počáteční nadšení zcela přebilo jakékoliv obavy z možných provozních komplikací. Až s blížícím se předáváním daru na místě jsme museli začít zvažovat, jak vlastně dostaneme kulečník o rozměrech 2,5 x 1,5 m vážící téměř 150 kg do druhého patra, když nebude k dispozici nákladní výtah. Zde však platilo ono známé "Když se chce, všechno jde." Personál Domova s úsměvem nám poskytl maximální součinnost a přispěl dobrými nápady, pevnými popruhy a v neposlední řadě dvěma silnými mužskými zaměstnanci. Během dvou hodin jsme tak dar dostali na místo určení a tam jej složili do provozní podoby. Pak přišla zásadní chvíle, kdy bylo nutné jej vyzkoušet. Toho se pan Bohuslav s chutí zhostil a načal první hru. My si užili příjemné odpoledne plné dobré nálady, v němž jsme sezení v kanceláři vyměnili za manuální práci pro dobrou věc. Věříme, že pan Bohuslav a další obyvatelé domova si užijí svátky plné kulečníkových zápasů a turnajů.

Obyvatelům a personálu Domova s úsměvem i našim čtenářům přejeme příjemné prožití vánočních svátků a těšíme se další kolo Ježíškových vnoučat příští rok.