Poradenství v oblasti výzkumu a vývoje

Odečitatelné položky, které se týkají výzkumu a vývoje jsou vyjmenovány z zákoně č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů. Díky tomuto zákonu si můžete od základu daně odečíst až 100% výdajů vynaložených na výzkum a vývoj. Díky preciznímu zpracování veškerých podkladů pak tuto odečitatelnou položku obhájíme u vašeho místně příslušného správce daně.

Mnoho firem netuší, že ve své firmě provádí výzkum a vývoj. Výzkum a vývoj se týká i těch firem, které produkují vlastní výrobky, nebo neustále provádí jejich zdokonalování.Také v případě, že hledáte peníze na vývoj a výzkum či vědu, nebo možnosti spolufinancování výzkumu, je pro Vás vhodné uplatňovat odečitatelnou položku. Lze tak „dvakrát“ uplatnit až 100% finančních prostředků, které do této činnosti vkládáte.

Vyžádejte si u nás provedení nezávazné analýzy, na základě které zjistíte, zda máte na odečitatelnou položku nárok. Toto zhodnocení je dobré svěřit odborníkům. Pokud si tuto skutečnost budete zjišťovat sami, zajisté opomenete mnohé výdaje, které lze označit jako odečitatelnou položku nebo některé činnosti mylně nebudete považovat za činnosti výzkumu a vývoje.